HAKKIMIZDA

MEDİCAL POİNT

Medical point, 2005 yılında İstanbul-Fatih’te ilk hizmet noktası olan Akşemşettin mahallesinde Sıla Sağlık Kabini adıyla faaliyete başladı. 2012 yılından itibaren yeni hizmet yeri olan Akşemsettin caddesinde faaliyetine yeni adı ve yeni adresinde Medical Point Sıla Sağlık Kabini olarak devam etmektedir. Son 10 yıldır fatih sur içinin tamamında, Beşiktaş, Beyoğlu, şişli, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Bahçelievler başta olmak üzere Avrupa yakasında hastalarımızın tedavi hizmetlerini, serum takma, sonda takma, evde enjeksiyon, evde doktor muayene organizasyonu, evde ultrason ve laboratuvar hizmetlerini kendi evlerinde sunmaktadır. Medical Point merkezinde, kırmızı alan acil durumları dışında tüm tedavi ve laboratuvar hizmetlerini ve ilk müdahaleleri sağlamaktadır.Medical Point, evde tedavi hizmetlerine ağırlık vermektedir. Hastamızın ve yakınlarının özel hemşirelik talepleri doğrultusunda supervisor hemşire ve Evde Sağlık ekibi tarafından ön tanılaması (değerlendirmesi) yapılır. Değerlendirme sonucuna göre deneyimli hemşire ataması yapılarak hizmet süreci başlatılır. Hekim değerlendirmesi gereken durumlarda gerekn planlama ve organizsayon-randevu için çalışma yapılır. Bu hizmette hemşirelerimiz 12 saat veya 24 saat olarak takibini yaparlar. Hasta verileri ve tedavi aşamaları kayıt altına alınır.

Medical Point tecrübeli ekibiyle hizmet vermektedir. Deneyimli sağlık personeli görev yapmaktadır. Bu ekip tarafından değerlendirilip ilk müdahalesi yapılan hastaların sonraki tedavi sürecinde görev alabilecek diğer uzman doktorlar tarafından değerlendirilmesi sağlanabilmektedir.

Doktorunuzun ya da hemşirenizin yanında rahat hissedebilmeli, sizi dikkatle takip ettiğinden emin olmalı, sorunlarınızı açık bir şekilde anlatabilmeli, sorduğunuz soruların cevapları sizi aydınlatabilmeli, muayene sırasında sizin rahat olabilmeniz için elinden geldiği kadar yardımcı olabilmelidir. İşte bu ilkeden hareketle Medical Point olarak tüm hastalarımızla bir aile gibi sıcak ilişkiler kurmaktayız.

Medical point size hastanede yatmak yerine kapsamlı tedavileri evinizde ve titizlikle hastanede olduğu gibi yeterli donanım ile yaptırabilmenin konforunu ve güvenini sunar.