HAKKIMIZDA

MEDİCAL POİNT

Medical point 2005 yılında İstanbul fatih’te ilk hizmet noktası olan akşemşettin mahallesinde sıla sağlık kabini adıyla faaliyete başladı. 2012 yılından itibaren yeni hizmet yeri olan akşemsettin caddesinde faaliyetine devam etmektedir. Son 4 yıldır fatih sur içinin tamamında, Beşiktaş, Beyoğlu, şişli, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Bahçelievler başta olmak üzere Avrupa yakasında hastalarımızın tedavi hizmetlerini, serum takma, sonda takma, evde enjeksiyon, evde doktor muayene organizasyonu, evde ultrason ve laboratuvar hizmetlerini kendi evlerinde sunmaktadır. Medical Point merkezinde acil serviste sunulan tüm tedavi ve laboratuvar hizmetlerini sağlamaktadır.Medical Point, evde tedavi hizmetlerine ağırlık vermektedir. Hastamızın ve yakınlarının özel hemşirelik ve bakım destek personeli talepleri supervisor hemşire ve Evde Sağlık Hekimi tarafından ön tanılaması (değerlendirmesi) yapılır. Değerlendirme sonucuna göre deneyimli hemşire ataması yapılarak hizmet süreci başlatılır. Bu hizmette hemşirelerimiz 12 saat veya 24 saat olarak birebir hasta bakım ve takibinde bulunurlar. Hasta verileri merkezi bilgi sistemlerine aktarılarak kayıt altına alınır.

Medical Point tecrübeli ekibiyle hizmet vermektedir. Merkezimizde acil doktoru, sağlık memuru ve hemşire, görev yapmaktadır. Bu ekip tarafından değerlendirilip ilk müdahalesi yapılan hastaların sonraki tedavi sürecinde görev alabilecek diğer uzman doktorlar tarafından değerlendirilmesi sağlanabilmektedir.

Doktorunuzun yanında rahat hissedebilmeli, sorunlarınızı açık bir şekilde anlatabilmeli, sorduğunuz soruların cevapları sizi aydınlatabilmeli, muayene sırasında sizin rahat olabilmeniz için elinden geldiği kadar yardımcı olabilmelidir. İşte bu ilkeden hareketle Medical Point olarak tüm hastalarımızla bir aile gibi sıcak ilişkiler kurmaktayız.