HEMŞİRELİK ve TEDAVİ

HACAMAT TEDAVİSİ

HACAMAT TEDAVİSİ

Hacamat : Deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınmasıdır. Kelime manasıyla hacamat: Emmek, bir yerden bir şeyi çekip çıkarmak manasına gelir. İstilai manasıyla hacamat: Bir takım aletler yardımıyla, vücuda zarar veren, deri altındaki birikmiş, damarlarda dolaşmayan, atıl kalmış pis kanın dışarıya atılması için yapılan işleme denir.

Hacamat: İki omuz arasından, sırttan, başın arkasından veya vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksadıyla bardak, kupa, boynuz veya şişe yardımıyla kan aldırma işlemidir. Hacamat yapan erkeğe haccam, bayana haccame, hacamat yaptırmaya ihticam, bu işleri yaparken kullanılan kupa, bardak, şişe gibi aletlere de mihcem denir.

Hacamat, normal şartlarda damardan kan verme işlemiyle kıyaslanamaz. Kan verme işleminde vücudun kullandığı açık renkli temiz kan alınır. Hacamattaalınan kan ise, tamamen pıhtılaşmış, jöle kıvamında, kan özelliğini yitirmiş, damarlarda dolaşmayan, toksit maddeler içeren tamamen pis kandır.

Hacamat tedavileri sağlık bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış uzman hekimler tarafından yapılması gereken , tıp litarütürlerinde kabul görmüş bir uygulamadır. Bu uygulamanın bilinçsiz şekilde birçok yerde yapıldığı bilinen bir gerçektir. Bilinçsiz uygulamalar bir çok farkında olunmayan hastalık için zararlı olabilmektedir. Bu yüzden mutlaka bu alanda eğitim almış uzman hekimlere başvurulması , kişiye özel planlama ile yapılması gerekir. Medical point bu hizmeti alabilmeniz için randevu takiplerinizi yapar.

Dini bir sünnet olarak ta önerilmektedir

DİĞER HİZMETLERİMİZ

"Medikal Point tedavide en doğru yön"

service

EVDE TEDAVİ

Hastalık veya ameliyat sonrası iyileşme dönemini evde geçirmek isteyenler, evlerinden ayrılmadan tedavisini en iyi şekilde tamamlamak isteyenler; Arayın gelelim !

service

HEMŞİRELİK ve TEDAVİ

Medicalpoint hastaneyi evinize taşır! evde sonda takma, evde serum takma, evde pansuman, yara bakımı, tüm evde acil durumlar tedavileri için 24 saat acil çağrı hattından destek sunar.

service

HASTANE HİZMETLERİ

Bir çok sağlık hizmeti nin sadece hastanelerde alınabileceği yönünde yaygın bir kanaat olmasına rağmen hastaneye gitme zorluğu yaşayan hastalarımız için bu hizmetlerin çoğunu eve taşımak mümkündür.