HEMŞİRELİK ve TEDAVİ

PANSUMAN

PANSUMANLAR

Yaraları hariçten gelebilecek travmatizmalardan, enjeksiyon ve tahrişlerden korumak, ifraz edilen maddeleri emmeye, kanayan bir yeri sıkıştırmaya yardım için kullanılan steril gaz, hidrofil pamuk ve sargıdan ibaret materyale denir.

Pansuman çeşitleri çoktur.(Ameliyat sonrası pansumanlar, yaralanma sonrası pansumanlar ve açık yaralar vb. gibi) pansumanların hepsinde önce yara temizlenir sonrasında ise gaz sponçla kapatılıp sarılır veya bantla kapatılır.

Bazende pansumanın açık kalması icap edebilir. Bunların tamamını yaparken profesyonelce ve aldığın eğitimler çerçevesinde uygulamak gerekir. Ameliyat sonrası yapılması gereken pansuman steril bir şekilde uzman ekibimizle yapılmaktadır. Pansuman bölgesinin büyüklüğü ve kullanılan malzemelere göre ücret değişmektedir. Ayrıntılar için lütfen iletişime geçiniz.


Pansuman Malzemeleri

  • Steril Gaz: Birkaç kat steril gaz doğrudan yaranın üstüne uygulanır. Pamuğun yapışmasına mani olur, yara üzerinden kakması kolaydır.
  • Hidrofil Pamuk: Pansumanın emici kısmını teşkil eder.
  • Adi Pamuk: Ttarmalardan enjeksiyondan yarayı korur.
  • Sargı: En üst kısmıdır. Pansumanı tesbit eder.


Muhtelif Pansumanlar

  • Kuru Pansuman: Aseptik her türlü yarada (ameliyat yaraları v.s.) aseptik materyalle yapılır.
  • Yaş Pansuman: Bilhassa iltihaplı yaralara tatbik edilir.
  • Correl Pansumanı: Yaraların devamlı veya fasılalı şekilde antiseptik mahlüllerle yıkanmasına denir. Bu mahlül serum fizyolojik, hipertonik tuzlu su, steril odistilode olabilir.


DİĞER HİZMETLERİMİZ

"Medikal Point tedavide en doğru yön"

service

EVDE TEDAVİ

Hastalık veya ameliyat sonrası iyileşme dönemini evde geçirmek isteyenler, evlerinden ayrılmadan tedavisini en iyi şekilde tamamlamak isteyenler; Arayın gelelim !

service

HEMŞİRELİK ve TEDAVİ

Medicalpoint hastaneyi evinize taşır! evde sonda takma, evde serum takma, evde pansuman, yara bakımı, tüm evde acil durumlar tedavileri için 24 saat acil çağrı hattından destek sunar.

service

HASTANE HİZMETLERİ

Bir çok sağlık hizmeti nin sadece hastanelerde alınabileceği yönünde yaygın bir kanaat olmasına rağmen hastaneye gitme zorluğu yaşayan hastalarımız için bu hizmetlerin çoğunu eve taşımak mümkündür.